نقاشی سقف
نقاشی سقف 02
نقاشی سقف building painting banner2
نقاشی سقف color sargarm com 6 670x430
نقاشی سقف emolosion
نقاشی سقف kitchen painting

نقاشی ساختمان رنگ آمیز، متخصص انواع شیوه های نقاشی ساختمان

 

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای سقف اتاق

 

با اینکه سقف سطحی است که یک ششم اتاق را در بر میگیرد, معمولا در طراحی داخلی فضاها چیزی بیشتر از یک لایه رنگ سفید نصیب آن نمی شود. در واقع می توان گفت رنگ سفید, کم ریسک ترین و بهترین انتخاب برای سقف ها شناخته شده. گاهی واقعا چاره ای به جز انتخاب رنگ سفید نداریم، اما از نظر ما کسانی که به رنگ و طرح سقف بی توجه هستند فرصتی عالی برای ایجاد احساس و حال و هوایی مناسب در اتاق را از دست داده اند. در این مطلب قواعدی را بیان می کنیم که به کمک آن ها می توانید برای انتخاب رنگ سقف منزلتان تصمیم گیری کنید و فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کنید.

 

وقتی دیوار های منزل شما سفید است, کاری استاندارد است اگر سقف را هم به رنگ سفید نگه دارید. این باعث میشود که اتاق شما روشن تر و بزرگتر به نظر برسد. در حالی که هیچ شکی نیست که سقف سفید می تواند اتاق را بزرگتر نشان بدهد , استفاده از بعضی رنگ ها نیز باعث می شود فضا گسترده تر به نظر برسد. کلید استفاده از یک رنگ تیره روی سقف بدون اینکه فضا را تنگ و دلگیر کند این است که شما باید مطمئن شوید که نور کافی در اتاق وجود دارد یا اینکه دیوار های مجاور را به رنگ سفید یا دیگر رنگ های روشن دراورید.

 

رنگ های گرم جلو رونده و رنگ های سرد دور شونده اند. پس اگر شما  می خواهید که سقف بلند تر به نظر برسد از رنگ های سرد استفاده کنید و بالعکس اگر سقف بلندی دارید که میخواهید کوتاه تر به نظر برسد , رنگ های گرم مثل قرمز , زرد یا نارنجی را به کار ببرید.

رنگ های گرم جلو رونده و رنگ های سرد دور شونده اند. پس اگر میخواهید که سقف شما بلند تر به نظر برسد از رنگ های سرد استفاده کنید و بالعکس اگر سقف بلندی دارید و میخواهید کوتاه تر به نظر برسد , رنگ های گرم مثل قرمز , زرد یا نارنجی را به کار ببرید.

 

سقف روشن و تیره: به عنوان قاعده ای کلی سقف هایی که از دیوارها روشن ترند بلند تر به نظر می رسند و سقف های تیره ترکوتاه تر. البته کوتاه به نظر رسیدن لزوما بد نیست و گاهی لازم است با انتخاب رنگ تیره تر سقف، فضایی صمیمی تر ایجاد کنیم.

 

منابع نور: در نظر بگیرید که بیشتر چه زمانی از اتاق استفاده می کنید و منبع نور شما چیست؟ مثلا اتاقی که در طول روز استفاده ی بیشتری دارد و نور طبیعی آن را روشن می کند، با رنگ های روشن مثل آبی آسمانی و صورتی روشن جذاب می شود و سقف اتاقی که شب ها با نور شمع روشن می شود با رنگ قرمز زیبایی خاصی پیدا می کند.

 

سطح نهایی رنگ : معمولا سطح نهایی رنگ سقف , ساده و مسطح است ، اما می توان از حالت های براق و طرح دار هم استفاده کرد ، اما باید به این نکته دقت داشت که اگر از طرح های براق استفاده می کنید سطح زیرین باید به قدری مسطح و تمیز باشد که در اثر انعکاس نامنظم به نظر نرسد. همچنین اگر سطح سقف نا مسطح است، حالت های طرح دار می توانند باعث شوند این آشفتگی ها کمتر به چشم بیایند.

****** توجه شود که رنگ پلاستیک سقف باعث جذب رطوبت خانه میشود واز شرجی شدن جلوگیری میکند

 

 

 

نقاشی سقف 21برج ونوس در خیابان ملاصدرا